BİRAZ FAZLA MI ABARTIYORUZ?

     düğün sezonu açıldığına göre gelsin davetiyeler…

    Düğünsüz geçen bir yaz hatırlamıyorum o zaman yaz demek sadece deniz, kum ,güneş demek değildir diyebilir miyiz ? Bence diyebiliriz. Beni tanıyanlar ’’sende yazın düğün  yaptın ne konuşuyosun be ‘’ diyecektir kesin fakat konumuz yaz ,kış olması değil konumuz yapılan  abartılı düğünler, oynuyoruz ama ayvayı yedik gülümsemeleri (gelin ve damat).dir.

    Kimsenin kalbini kırmak istemem ama abi yapmayın artık sene olmuş 2019 bir kere evleniyorum herseyini en güzeli olsun triplerinden kurtulalım. Tabi olsun güzellikler ama  seneler sonra o gün ne kadar eğlendiğini hatırlayacaksın. Yada ne masraf ettik ancak borcu bitti diyeceksiniz tamamen size kalmış. Farkındaysanız sadece düğünden bahsediyorum, isteme merasimi, söz, nişan , bohçalar…  ve sayamadığım hatta belkide bilmediğim bir sürü teferruat konumuza dahil değildir sayın okur.       Gelinlik  desen başlıbaşına sorun bence .benim gelinliğim tam istediğim gibi çok rahat  en önemliside hafifti bütün gece deli gibi zıplayıp hopladım ve beni hiç rahatsız etmedi. ortalama bir bütçe sorarsanız 300 tl tuttu evet yanlış okumadınız sıfırları tekrar saymanıza gerek yok.  (Bu konuda biraz çılgınlık yapmış olabilirim ama iyi ki yapmışım ) Nasıl mı? çin piyasası sağolsun internetten sipariş ettim üzerinde oynamalar yapmak için bir terzi buldum. Şansıma kadın gelinlik ustasıymış. fazla uğraşmadan gelinliği tam istediğim gelinliği yaptı.

    

Çok stresli zamanlar olduğunu biliyorum her kafadan bir ses çıkıyor, dinlesen bi dert dinlemesen bi dert.
Kısa bi tavsiye vereyim mi ?  bir dur kendini dinle!  Sen ne istiyorsun? ,  Hangini yapmaktan mutlu olacaksın?  Karar ver ve onu yap. Etrafındakiler ne der diye yaşama.

Bir cevap yazın